دانلود
  Text/HTML  
 
آشنايي با مراكز نظارت سيستم‌هاي اعلان سرقت اماكن
 
طرح ايجاد مراكز جمع‌آوري يا مركز مياني آژيرها ونظارت الكترونيكي بر اماكن
 
در شهرهاي بزرگ به لحاظ تجمع جمعيت، ايجاد امنيت از اهميت ويژه‌اي برخوردار است و اين مهم با تكيه به روش‌هاي كلاسيك امكان‌پذير نخواهد بود. بهره‌گيري از روش‌هاي مدرن و استفاده از تكنولوژي روز به نيروهاي امنيتي و انتظامي در ارائه خدمات به مردم ياري خواهد كرد.
يكي از روش‌هاي بهره‌گيري از فن‌آوري روز دنيا براي ايجاد امنيت در شهرها استفاده از مركز جمع‌آوري آژيرها و سيستم سرپرستي و نظارت الكترونيكي از راه دور بر عملكرد صحيح دستگاه‌هاي نصب شده در اماكن است.
امروز تقريباً تمام شهرهاي بيش از پانصد هزار نفر جمعيت در كشورهاي اروپائي و آمريكا از اين مراكز براي ايجاد امنيت در اماكن خصوصي و عمومي استفاده مي‌كنند.
· شرح ويژگي‌ها
همان‌طور كه از نام اين مراكز مي‌توان دريافت وظيفه آن‌ها نظارت دائم بر عملكرد دستگاه‌هاي حفاظتي نصب شده در اماكن است تا آن‌ها بتوانند در مواقع اضطراري و ايجاد خطر پيغام‌هاي مربوط به نوع خطر را به اين مراكز ارسال كنند در مقوله سيستم‌هاي حفاظتي به اثبات رسيده كه صرف انتخاب يك سيستم با دقت بسيار بالا براي فضاهاي با درجه امنيت متفاوت نمي‌تواند رمز موفقيت در پوشش امنيتي آن‌ها باشد. بلكه اعلام به موقع و مؤثر وضعيت اضطراري به مراكز ذيربط عاملي تعيين كننده است.
- ارتباط منظم و برنامه‌ريزي شده بين مراكز جمع‌آوري آژيرها و پانل‌هاي نصب شده در اماكن مهم‌ترين رمز موفقيت در اعلام سريع و به موقع موارد اضطراري و خطر به مراكز امنيتي مي‌باشد.
- گزارش‌گيري به صورت منظم در هر 24 ساعت از پانل‌ها براي درك سالم بودن آن‌ها و دريافت گزارش عملكرد در 24 ساعت گذشته اعلام وقايع اضطراري متفاوت با توجه به نوع سنسورهاي كه در محل نصب شده‌اند (مانند آتش‌سوزي، سرقت، نشت گاز، نشت آب، نشت مونواكسيد كربن، وضعيت درخواست اورژانس و ...)
- ايجاد ارتباط منظم با كاربران سيستم‌هاي حفاظتي از طرف اين مراكز يكي از مهم‌ترين ويژگي‌هاي اين مراكز است كه هم از نظر رواني و هم از نظر امنيتي براي كاربران نقش مهمي را ايفا مي‌كند.
- پيگيري زمان ورود و خروج كاربران با درجه‌هاي امنيتي متفاوت به مراكز تحت نظارت يكي ديگر از وظايف مهم مراكز دريافت آژيرها است.
· تجهيزات مراكز و ظرفيت پذيرش
 سخت افزارها
تجهيزات سخت‌افزاري مراكز مودم‌هاي ارتباط دهنده خاصي هستند كه توسط كمپاني‌هاي محدودي در آمريكا و كانادا توليد مي‌شوند اين مودم‌ها از ويژگي‌هاي خاص حفاظتي برخور دارند و در ظرفيت‌هاي متفاوت براي خطوط تلفن توليد مي‌شوند و قابليت دريافت و ضبط موقت گزارش‌ها در موقع قطع ارتباط با كامپيوتر سرور را دارند.
مودم‌هاي مخصوص با كامپيوترهاي معمولي در ارتباط خواهند بود. نسبت تعداد مشتركين و ظرفيت خطوط تلفن و همين‌طور تعداد مورد نياز كاربران عوامل تعيين‌كننده در انتخاب سخت‌افزارها هستند.
 نرم افزارها
نرم‌افزارهاي مورد استفاده در اين مراكز توسط كمپاني‌هاي توليدكننده مودم و تجهيزات سخت‌افزاري ارائه مي‌گردند و قابليت‌هاي متفاوت نسبت به همديگر دارند اين نرم‌افزارها قادرند در زبان‌هاي انگليسي، فارسي، عربي، آلماني، فرانسه، اسپانيايي و هر زبان مورد سفارش كار كنند.
محيط سيستم‌هاي عامل اين نرم‌افزارها اغلب سيستم‌هاي عاملWindows هستند و قابليت ارائه خدمات براي مشتركين نسبت به سرويس مورد درخواست را به صورت خودكار انجام مي‌دهند.
اين نرم‌افزارها مي‌توانند نسبت به حجم پذيرش مشتركين ارتقا يابند و يا نيازهاي خاص محلي را پاسخگو باشند در منوی اصلي اين نرم‌افزارها ابتدا فايل كاملي از مشخصات كاربران سيستم‌هاي حفاظتي ثبت مي‌شود و اعلام رمز خاصي بين مشتركين و مركز در پرونده ثبت مي‌شود اين نرم‌افزارها قادرند پرونده مشتركين را با نقشه‌هاي گرافيكي محل مورد حفاظت همزمان ثبت كنند ثبت وقايع و گزارش‌گيري و ثبت گزارش‌ها و اعلام آمار جزء وظايف اين نرم‌افزارها هستند. تحليل پرونده مالي و ارسال صورت حساب دستي يا اينترنتي يكي ديگر از وظايف مهم اين نرم افزارها است.
 تجهيزات اماكن
تجهيزات اماكن نسبت به درجه امنيتي و امكانات ورودي اين تجهيزات دسته‌بندي مي‌شوند.
§   پانل‌هاي تا شش ورودي براي اماكن معمولي مثل آپارتمآن‌ها يا مغازه‌هاي كوچك
§   پانل‌ها تا شانزده ورودي براي اماكن ويلائي و فروشگاه‌هاي بزرگ و بانك‌ها
§   پانل‌هاي تا چهل و هشت ورودي براي اماكن بزرگ و اداري
§   پانل‌هاي تا نود و شش ورودي براي محيط‌هاي با درجه امنيتي بالا مثل مراكز اداري وزارتخانه‌ها، پادگان‌ها و غيره
§    پانل‌هاي تا دو هزار و پانصد ورودي براي مراكز تجاري، برج‌ها و مجتمع‌هاي مسكوني
پانل‌ها با استانداردهاي خاصي توليد مي‌شوند تا بتوانند به صورت خيلي سريع و با پروتكل‌هاي استاندارد شده با مراكز تماس گرفته و با اعلام وقايع مركز را از اتفاق افتاده آگاه كنند. پانل‌ها نسبت به تعداد ورودي‌ها از حداقل پانصد اتفاق تا ده هزار اتفاق را در حافظه داخلي ذخيره مي‌كنند تا در صورت اختلال در ارتباط با مركز وقايع اتفاق افتاده را حفظ و از آن حراست كنند. این پانل‌ها قابليت ارتباط با كامپيوتر را دارند و مي‌توانند گزارش اتفاقات را در كامپيوتر با نرم‌افزارهاي خاص نمايش دهند.
پانل‌ها بايد از مدارهاي جانبي و سنسورها و همين‌طور آژيرها و باطري‌ها بطور مرتب محافظت كنند و گزارش عملكرد اين مجموعه را در خود ثبت و به مركز نيز اعلام كنند.
ورودي پانل‌ها قابليت اتصال به انواع سنسورها را دارند و مي‌توانند گزارش مربوط به هر ورودي را با سنسور مرتبط به مركز ارسال كنند.
آن‌ها قادرند رمزهاي متفاوت حداقل از پنجاه نوع رمز كاربر الي شصت هزار نوع را در خود ذخيره كنند و هر كاربر بتواند امكانات خاص خود را از رمز دريافت كند.
اين پانل‌ها نسبت به نياز براي ارسال گزارش به مراكز قابليت تنظيم دارند مثلا ارسال گزارش‌هاي تأخير ورود يا تأخير خروج يا استفاده از رمزها در موقع غيرمسلح بودن پانل‌ها. همچنين قادرند همزمان با چندين مركز نظارتي ارتباط برقرار نموده و براي هر كدام گزارش خاصي را ارسال كنند.
· معرفي سرويس‌هاي مراكز
  سرويس‌هاي اضطراري
سرويس‌هاي اضطراري به معني اعلام نيازمندي فوري به كمك در اماكني است كه مجهز به پانل‌هاي قابل ارتباط به مراكز هستند. مشتركيني كه فقط براي دريافت سرويس اعلام وضعيت اضطراري در مراكز ثبت نام مي‌كنند، حداقل هزينه اشتراك را پرداخت مي‌كنند.
از جمله سرويس‌هاي اضطراري عبارتند از: اعلام سرقت شبانه، اعلام سرقت روز، اعلام سرقت بدون آژير، اعلام سرقت و ورود محوطه خصوصي اماكن، آژير مبتني بر دستكاري اجزای مجموعه و اعلام غير مسلح شدن با تمديد.
  سرويس‌هاي خاص
سرويس‌هاي خاص براي مشتركين كه هزينه آن را پرداخت مي‌كنند مي‌تواند امنيت بسيار بالايي را براي اتفاقات احتمالي تأمين كنند. مراكز نظارتي با انعقاد قرارداد دو طرفه با بيمارستآن‌ها و مراكز اورژانس و آمبولانس‌هاي خصوصي و دولتي در موقع نياز معرف نزديكترين بيمارستان جهت پذيرائي مصدوم خواهند بود. اهميت اين سرويس در سرعت عمل دريافت پيغام كمك و ارسال عاملين و انتقال مصدومان به بيمارستآن‌ها است.
اعلام به موقع حريق به مراكز آتش‌نشاني از اهميت خاصي برخوردار است مخصوصاً در مواقعي كه در منزل نيستند و يا در ارتباط با آتش‌نشاني دچار مشكل مي‌شوند.
نشت آب در اماكن موجب خسارات سنگيني مي‌شود مخصوصاً در مواقعي كه اسناد و مدارك مهمي مورد تهديد قرار بگيرند. نشت گاز سمي در محيط‌هاي بسته افراد حاضر در آن محيط را در تهديد مرگ قرار مي‌دهد و متأسفانه سالانه شاهد آمار سنگيني از خفه شدن كل خانواده در يك شب زمستاني با گازهاي منتشره از بخاري هستيم.
نشت گاز در اماكن خطر آفرين است و مراكز نظارتي مي‌توانند هشدارهاي لازم را پس از دريافت گزارش نشت گاز به مالكين بدهند.
مشتركين دريافت‌كننده سرويس‌هاي نظارتي مثل بانك‌ها و جواهرفروشي‌ها و اماكن خاص مي‌توانند با دريافت اين سرويس از مركز، مراقبت با الويت بالا دريافت كنند در اين سرويس اپراتورها در مركز وقت بيشتري را براي نظارت بر مجموعه سپري مي‌كند و تعداد اپراتورها براي سرويس‌هاي نظارتي ويژه بيشتر از ديگر سرويس‌ها خواهد بود.
   سرويس‌هاي فني
دريافت سرويس‌هاي فني براي مشتركين در مواقعي اهميت پيدا مي‌كند كه معمولاً مالكين در منزل حضور ندارند يا به مسافرت‌هاي طولاني رفته‌اند. خدمات اين سرويس براي نشت آب، نشت گاز، نشت مونواكسيد و كمك‌هاي فني اورژانس مي‌باشد.
   سرويس‌هاي نظارتي
دريافت سرويس‌هاي نظارتي، مشتركين را از مزاياي بسياري بهره‌مند مي‌كند. سرويس‌هاي نظارتي در واقع مي‌توانند كنترل‌كننده ساعات ورود و خروج افراد باشند. كنترل‌كننده زمان‌هاي قانوني مسلح شدن و غيرمسلح شدن پانل‌ها باشند. و همچنین بر عملكرد صحيح تأسيسات اماكن نظارت کنند.
·  نحوه ارتباط
   خطوط تلفن
يكي از روش‌هاي كه مورد استفاده فراوان دارد استفاده از خطوط تلفن معمولي است. خطوط تلفن در نود درصد مواقع امنيت قابل توجهي دارند و چون ارتباط مكرر پانل‌ها با مراكز بيشتر در مواقع غيراضطراري اتفاق مي‌افتد و كمترين ارتباط براي مواقع اضطراري استفاده مي‌شود لذا خطوط تلفن روش ارزان و اقتصادي براي ارتباط با مراكز نظارتي است. ولي در محيط‌هايي كه ترمينال‌هاي خطوط تلفن به راحتي در اختيار سارقين و افراد خاطي قرار بگيرد امنيت آن را در مواقع اضطراري كاهش مي‌دهد.

   خطوط سيمي به صورت شبكه ديتا
اين روش كه با اختصاص يك سيم دو رشته از سوي مخابرات براي كليه اماكن مي‌تواند پانل‌ها را هميشه روي شبكه حفاظتي مستقر كند از درجه اهميت ويژه‌اي برخوردار است و يكي از روش‌هاي مدرن ارتباط پانل‌ها با مراكز نظارتي است. مزيت اين روش ارتباط بیست و چهار ساعته در شبكه است و مراكز نظارتي نظارت دائم براي ارتباط با پانل‌ها را دارند لذا در صورت نياز به ارتباط هيچ‌گونه شماره‌گيري انجام نمي‌گيرد و پانل‌ها روي شبكه اطلاعات خود را ارسال مي‌كنند و سرورها مرتباً وجود پانل‌ها را روي شبكه نظارت مي‌كنند.

   ارتباط با ماژول GSM
اين روش در محيط‌هايي كه ارتباط تلفني سيمي ممكن نيست ولي سرويس GSM موبايل در آن محيط محيا است قابل استفاده مي‌باشد. همچنين به طور رزرو ارتباط سيمي مورد استفاده قرار مي‌گيرد. اين روش از بستر مخابراتGSM محلي استفاده مي‌كند و از درجه امنيت نسبت بالائي برخوردار است.

   ارتباط با ماژول بي‌سيم
روش ارتباط بي‌سيم در محيط‌هايي كه فاقد امكاناتGSM و تلفن بوده مورد استفاده قرار مي‌گيرد و همينطور به صورت پشتوانه سيستم‌هاي ارتباط تلفن نيز به كار گرفته مي‌شوند. اين ماژول‌ها در فركانس‌هاي راديوئي به صورت شبكه تكراركننده سيگنال‌هاي ارتباطي را از اماكن به مراكز نظارتي هدايت مي‌كنند. و هم بصورت ثابت و هم سيار قابل استفاده هستند.
·   موارد قابل پيگيري و رديابي
  دريافت گزارش‌هاي حفاظتي
مراكز نظارتي با استفاده از روش‌هاي مختلف ارتباطي كه ذكر شد مي‌توانند گزارش اتفاقات اضطراري را از پانل‌ها دريافت كنند تا اپراتورها دريافت اين اطلاعات نسبت به اعلام آن‌ها به مراكز ذيربط اقدام نمايند.
از جمله مي‌توان به موارد زير اشاره كرد:
 اعلام سرقت، اعلام تهديد با اسلحه، اعلام سرقت در مواقع حضور مالك در محل، اعلام حمله مسلحانه، ‌اعلام ورود غير مجاز به محوطه اماكن، ‌اعلام دستكاري قفل درب‌ها، ‌اعلام كمك اضطراري اورژانس
   دريافت گزارش‌هاي فني
يكي از موارد بسيار مهم در مراكز نظارتي دريافت سر وقت گزارش فني در هر 24 ساعت از پانل‌ها است زمان خاصي از طرف مركز نظارتي به نصاب پانل اعلام مي‌گردد روي دستگاه زمان مشخص تنظيم شده و پانل در زمان تعيين شده موظف به ارتباط و اعلام گزارش فني به مركز نظارتي است. اعلام گزارش در وقت مورد نظر بسيار مهم است و در صورت تأخير ارسال از طرف پانل نرم‌افزار سيستم نظارتي اعلام هشدار به اپراتور جهت پيگيري خواهد داد و اپراتورها موظف به پيگيري موضوع خواهند بود. كاركرد صحيح و گزارش‌گيري به موقع نشانگر سالم بودن و آماده باش بودن پانل است.
گزارش‌هاي فني شامل تست دوره‌اي از اجزاء مي‌باشد از جمله سنسورها، سيم‌كشي، برق، باطري، تغيير رمز كاربران تغيير تنظيمات انجام شده توسط نصاب، تغيير امكانات كاربران براي دسترسي به تنضيمات پانل‌ها، اضافه يا كم شدن سنسورها توسط نصاب‌ها و دستكاري سنسورها يا پانل يا نحوه عملكرد آژيرها
·    عملكرد اپراتورهاي مركز نظارتي
   تعداد اپراتورها و ساعت كار
مراكز نظارتي به صورت بيست و چهار ساعته فعاليت مي‌كنند. تعداد اپراتورها نسبت مستقيم با تعداد مشتركين دارد و مي‌توان براي هر سيصد الي پانصد مشترك يك اپراتور پيش‌بيني كرد در مراكز نظارتي معمولاً براي شيفت روزانه از اپراتورهاي زن استفاده مي‌شود و آن‌ها در طول روز معمولاً با آژيرهاي خطر كمتر مواجه مي‌شوند ولي وظيفه دريافت گزارش‌هاي فني از پانل‌ها و ارتباط با مشتركين را دارند.
   نحوه انتخاب اپراتورها
اپراتورها معمولاً از افراد با درجه امنيتي بالا انتخاب مي‌شوند و آن‌ها را بايد مراكز امنيتي و انتظامي شناسائي و تائيد كنند. حداقل ارزش تحصيلي براي اپراتوري مراكز نظارتي كارداني است.
    آموزش اپراتورها
اپراتورها پس از تعيين صلاحيت در طي يك ماه در دوره‌هاي فشرده آموزش داده مي‌شوند و هر شش ماه يكبار آموزش آن‌ها تمديد و دوره‌هاي جديد نسبت به قابليت اپراتورها به آن‌ها آموزش داده مي‌شود. اين دوره‌ها توسط مؤسسات آموزشي كه مركز آن‌ها در آمريكا و كانادا است تدوين و تدريس مي‌شود و دريافت گواهينامه پايان دوره معتبر اين مؤسسات براي اپراتورها الزامي است.
   مديريت بر عملكرد اپراتورها
به لحاظ اينكه هيچ مجموعه فني بدون مديريت پويا قابل ادامه حيات نيست در سيستم‌هاي نظارتي ايجاد انگيزه رقابت بين چندين مركز مي‌تواند بهترين روش براي ارتقاء سطح مديريت در مراكز نظارتي باشد. ايجاد انحصار در ارائه امتياز احداث مراكز نظارتي كيفيت عملكرد اين مراكز را بسيار پائين مي‌آورد.
·    عملكرد نصاب‌ها و سيستم‌هاي نظارتي
   نحوه انتخاب نصاب‌ها براي سطوح امنيتي متفاوت
مراكز نظارتي در ارتباط مكرر با گروه‌هاي نصب‌كننده هستند اين ارتباط دو طرفه بين نصاب و مركز بسيار مهم است. در صورت عدم هماهنگي بين نصب‌كننده سيستم و مركز نظارتي هيچگونه ارتباط فني خوبي ميان پانل و مركز را نمي‌توان انتظار داشت همينطور افرادي كه اين سيستم‌ها را نصب مي‌كنند براي سطوح امنيتي و پانل‌هاي خاصي قابليت داشته و براي اين منظور آموزش ديده‌اند.
    آموزش نصاب‌ها
در كشورهاي آمريكايي و اروپا مؤسسات آموزش خاصي كه مورد تأييد مراكز امنيتي و انتظامي نيز هستند وظيفه آموزش نصاب‌ها را بر عهده دارند و با گذاشتن دوره‌هاي متنوع در تخصص‌هاي مختلف افراد علاقمند را آموزش مي‌دهند و گواهينامه پايان دوره اين مؤسسات در استخدام آن‌ها و تمديد جواز كار آن‌ها بسيار مهم است.
دوره‌هاي آموزشي به لحاظ ارتقا و روز به روز فن‌آوري سيستم‌هاي حفاظتي معمولاً هر شش ماه يكبار تمديد مي‌شود و نصاب‌ها براي تمديد گواهينامه كار يا جواز بايد در دوره‌هاي تكميلي آموزش مجدد داده شوند.
    نظارت فني بر عملكرد نصاب‌ها
هر نوع سيستم اجرائي فني نياز به نظارت فني دارد تا تضمين كننده عملكرد صحيح آن سيستم باشد. ايجاد يك پروسه نظارت و تائيد توسط افراد فني با تخصص ويژه براي پروژه‌هاي حفاظتي با درجه امنيتي بالا مورد نياز است.
   مديريت به عملكرد نصاب‌ها
براي ارتباط صحيح و مرتب با مجموعه نصاب‌ها مديريت بر عملكرد نصاب‌ها در نحوه انتخاب سيستم‌ها و سنسورها و ايجاد اعتماد و حس مشاركت بين نصاب‌ها و مركز از اهميت ويژه‌اي برخوردار است براي رفع عيب سيستم در اماكن به لحاظ ايجاد آژيرهاي خطا، خرابي سنسورها، خرابي پانل، آموزش كاربران و تغيير در كاربري پانل‌ها نسبت به نياز مشتركين در موقع ارتقای سرويس‌هاي درخواستي روش‌هاي مديريت به لحاظ جلب همكاري نصاب‌ها بسيار مهم است.
·        پذيرش مشتركين
    مشتركين سرويس عادي
 براي عضو شدن در مجموعه نظارتي اول بايد قرارداد نصب با يكي از شركت‌هاي مورد تایيد امنيتي و فني انعقاد گردد. سپس هماهنگي لازم جهت اتصال به مراكز نظارت با روش‌هاي مختلف پيش‌بيني شده انجام گيرد بعد پرونده براي آن مشترك نسبت به سرويس مورد نياز در سيستم نرم‌افزاري ايجاد شود. تست‌هاي آزمايشي ارتباط انجام گيرد دوره آموزشي براي كاربران برقرار شود.
   مشتركين سرويس‌هاي ويژه
مشتركين سرويس‌هاي ويژه پس از طي بند اول همين مجموعه با نصب تجهيزات خاص توسط شركت‌هاي نصب‌كننده و دريافت اطلاعات محل نصب و نوع تجهيزات و كروكي محل اقدام به افتتاح عضويت ويژه مي‌كنند.
  سرويس‌هاي با درجه امنيتي بالا
مشتركين متقاضي براي دريافت سرويس‌هاي با درجه امنيتي بالا به لحاظ نوع سرويس از دو روش ارتباط بي‌سيم و GSM و تلفن به صورت همزمان استفاده خواهند كرد.
 جدول گزارش‌هاي قابل پردازش در مراكز جمع‌آوري آژيرها.
 
رديف
شرح
1
آلارم پزشكي
2
درخواست كمك پزشكي اضطراري (توسط ريموت كنترل راديوئي كه هميشه همراه مريض است )
3
ناموفق در ارسال گزارش قبلي
4
آژير اعلام حريق
5
آژير اعلام دود از مواد قابل اشتعال
6
آژير براي بالا رفتن حرارت يا پايين آمدن دما از حد تنظيم شده
7
اعلام قطع جريان آب در لوله , وصل جريان آب، نشتي آب در سطح اماكن
8
اعلام آژيرآلارم در موقعيت كانال و لوله‌ها
9
آژير اضطراي خطر
10
آژير بي‌صدا براي اعلام با اجبار خاموش كردن سيستم حفاظتي
11
آژير بدون صدا
12
آژير با صدا
13
آژير سرقت
14
آژير سرقت يا ورود به محوطه بيروني مكان مثل حياط يا پشت بام
15
آژير داخلي ساختمان
16
آژير از حس‌گرهاي فعال در 24 ساعت
17
ورود و خروج افراد خودي با رمز مشخص براي هر نفر
18
اعلام آژير دستكاري اجزاء سيستم با درج دقيق مكان دست كاري
19
آژيرهاي عمومي
20
دست كاري حس‌گرها توسط افراد در موقع غير مسلح بودن دستگاه
21
دستكاري جعبه مركزي كه مركز كنترل سيستم حفاظتي است
22
دستكاري وسائل جانبي سيستم حفاظتي
23
قطع ارتباط سيمي بين حس‌گرها
24
اتصال مجدد بين حلقه حس‌گرها
25
آژيراز حس‌گرهاي حفاظت 24ساعته غير سرقت
26
اعلام شناسائي نشت گاز در محيط
27
يخ‌زدگي در سطوح مورد حفاظت
28
اعلام آژير براي از دست دادن گرما مثل خاموش شدن شوفاژ(تست آب وگاز، بالارفتن حرارت پايين آمدن حرارت)
29
شكسته شدن نردها يا حفاظ
30
اعلام آژير افت فشار در منابع تحت فشار
31
اعلام آژير براي بالا رفتن دماي محيط تحت كنترل
32
اعلام آژير براي پايين آمدن دماي محيط تحت كنترل
33
اعلام آژير قطع شدن جريان هوا مثلاً در مترو يا مرغداري‌ها يا برج‌ها
34
اعلام خرابي در سيستم اعلام حريق
35
اعلام كم شدن فشار آب محل
36
اعلام ازدياد مقدار Co2 موجود در هواي محل
37
بكار افتادن اتوماتيك و برعكس سيستم حفاظتي
38
آخرين زمان مسلح شدن يا غير مسلح شدن سيستم
39
اعلام در زمان مجاز وارد كردن رمز دسترسي
40
اعلام خاموش كردن يا غيرمسلح كردن سيستم
41
اعلام مسلح شدن سريع بدون بكار افتادن زمان تأخير
42
گزارش اعلام موفقيت در ارسال اطلاعات به مركز خاص
43
اعلام گزارش عدم برقراري ارتباط به مركز خاص
44
خاموش شدن بي‌مورد سيستم
45
خاموش شدن سيستم شماره‌گيري تلفن
46
اعلام كنترل دسترسي به محل‌هاي مورد حفاظت توسط كاربران
47
اعلام دسترسي ناموفق كاربران به محل‌هاي غيرمجاز
48
گزارش دسترسي به سيستم و محيط‌هاي مجاز توسط كاربر
49
غيرفعال شدن سيستم به هنگام ايجاد صداي آژير توسط كاربران
50
اعلام غيرفعال شدن شماره‌گيري تلفن توسط كاربران
51
اعلام غير فعال شدن فرستنده راديوئي توسط كاربران
52
اعلام خارج شدن حس‌گرها از مدار حفاظتي
53
اعلام خارج شدن دتكتورهاي دود از مدار حفاظتي
54
اعلام خارج شدن حس‌گرهاي 24 ساعت فعال از مدارحفاظتي
55
تست‌هاي خودكارمختلف
56
اعلام آزمايش بكار انداختن سيستم حفاظتي به صورت دستي
57
اعلام گزارش مرتب دوره‌اي از عملكرد سيستم حفاظتي
58
ارسال امواج راديوئي توسط فرستنده به مركز به صورت مرتب
59
تست اعلام حريق
60
اعلام صفر شدن ساعت سيستم
61
اعلام ساعت و تاريخ غلط در سيستم حفاظتي
62
اعلام وارد شدن به سيستم حفاظتي به مرحله برنامه‌ريزي
63
اعلام سطح آب پايين آمده است ( براي مخازن آب آتش نشاني در ساختمآن‌ها )
64
اعلام پمپ آتش‌نشاني فعال شده است
65
اعلام خرابي پمپ آتش‌نشاني
66
اعلام خرابي عمده در سيستم حفاظتي
67
اعلام قطع شدن برق سيستم حفاظتي
68
اعلام ضعيف شدن باتري سيستم
69
اعلام خرابي در حافظه دستگاه RAM
70
اعلام خرابي در حافظه دستگاه ROM
71
اعلام تنظيم شدن سيستم به مقادير پيش تنظيم كارخانه
72
اعلام تغييردر برنامه ريزي سيستم حفاظتي
73
اعلام ناموفق بودن خود آزمايي سيستم
74
خاموش كردن سيستم
75
اعلام ناموفق بودن در آزمايش باتري
76
اعلام مدار اتصال به زمين قطع شده است
77
مشكلات بلندگو
78
اعلام رله آژير معيوب است
79
اعلام آژير شماره يك معيوب است
80
اعلام آژير شماره دو معيوب است
81
تغيير جهت دادن Reversing
82
اعلام مشكل فني در انشعابات سيستم حفاظتي
83
اعلام حلقه باز شده در انشعابات سيستم حفاظتي
84
اعلام حلقه بسته شده در انشعابات
85
اعلام مورد خرابي در تكراركننده‌ها
86
اعلام تمام شدن كاغذ چاپگر محلي كه سيستم حفاظتي ‌‌آن را كنترل مي‌كند
87
اعلام خراب شدن چاپگر محلي كه سيستم حفاظتي آن را كنترل مي‌كند
89
مشكلات برقراري ارتباط
90
اعلام بروز مشكل در خط تلفن شماره 1 اتصال داده شده به سيستم حفاظتي
91
اعلام بروز مشكل در خط تلفن شماره 2 اتصال داده شده به سيستم حفاظتي
92
اعلام خرابي در فرستنده راديوئي
93
اعلام ناموفق بودن در ارتباط راديوئي با مركز
94
اعلام عدم نظارت سيستم حفاظتي بر فرستنده راديويي(قطع ارتباط كلي ياعدم تبعيت فرستنده ازسيستم حفاظتي)
95
اعلام قطع ارتباط در مدار بسته داخلي سيستم حفاظتي
96
اعلام مشكل درحسگرهاي اتصال داده شده به سيستم حفاظتي
97
اعلام عدم نظارت بر حس‌گرهاي بي‌سيم
98
اعلام تمام شدن باتري حس‌گرهاي بي‌سيم
99
اعلام فعال شدن سوئيچ تامپر دراثر دست كاري حس‌گرهاي بي‌سيم
100
اعلام باطري ضعيف در حس‌گرهاي بي‌سيم
 

 

 

کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به مي باشد
Copyright © 2013 - All rights reserved
طراحي سايت و بهينه سازي وب سايت توسط پورتال فراتک